Wieniec pogrzebowy a wiązanka pogrzebowa

Dla wielu z nas pogrzeb jest pierwszym momentem, w którym myślimy o kwiatach w odniesieniu do śmierci. Wybieramy, co nosić, często coś ponurego, a my kupujemy kwiaty, aby umieścić na trumnie lub wokół domu pogrzebowego. Ale czy kiedykolwiek zatrzymałeś się, aby pomyśleć o tym, dlaczego to robimy? Tradycja wysyłania kwiatów pogrzebowych sięga wieków, a każdy rodzaj kwiatów ma swoje własne znaczenie i symbolikę.

Lilie
Lilie są chyba najpopularniejszym wyborem dla kwiatów pogrzebowych, symbolizują nadzieję i czystość. Są one również związane z nowymi początkami i zmartwychwstaniem. Szczególnie białe lilie są często używane w pogrzebach niemowląt lub małych dzieci.

Kalie
Kalie reprezentują odrodzenie i zmartwychwstanie. Są one również symbolem niewinności i czystości.

Chryzantemy
Chryzantemy symbolizują smutek, lament i prawdę. W niektórych kulturach białe chryzantemy reprezentują prawdę, a czerwone – miłość. Żółte chryzantemy zazwyczaj symbolizują rozczarowanie lub smutek.

Róże

Róże mają różne znaczenia w zależności od ich koloru. Czerwone róże reprezentują miłość i szacunek, białe róże reprezentują niewinność i czystość, żółte róże reprezentują przyjaźń, różowe róże reprezentują wdzięczność i uznanie, pomarańczowe róże reprezentują pożądanie i podniecenie, a czarne róże reprezentują pożegnanie lub pożegnanie.

Wybierając kwiaty pogrzebowe, należy pamiętać o symbolice związanej z każdym rodzajem kwiatów. Lilie, lilie kalli, chryzantemy i róże są popularnym wyborem kwiatów pogrzebowych, ponieważ każdy z nich przekazuje konkretne znaczenie. Rozumiejąc znaczenie tych kwiatów, możesz wybrać te, które najlepiej odzwierciedlają Twój związek ze zmarłym i Twoje uczucia związane z jego odejściem.

Zamawiając kwiaty na pogrzeb, mamy wiele możliwości wyboru. Dwa z najczęstszych wyborów to wieniec pogrzebowy i wiązanka pogrzebowa. Ale jaka jest różnica między nimi? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Różnica między wieńcem pogrzebowym a wiązanką pogrzebową

Zamawiając kwiaty na pogrzeb, mamy wiele możliwości wyboru. Dwa z najczęstszych wyborów to wieniec pogrzebowy i wiązanka pogrzebowa. Ale jaka jest różnica między nimi? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Wieńce pogrzebowe

Wieniec pogrzebowy to okrągły układ kwiatów, który jest często umieszczany na drzwiach lub grobie. Wieńce pogrzebowe są zwykle wykonane z wszystkich białych kwiatów, ale mogą być wykonane z dowolnego rodzaju lub koloru kwiatów.

 

Wiązanki pogrzebowe

Wiązanka pogrzebowa to wiązanka kwiatów, która często jest wręczana rodzinie zmarłego. Wiązanki pogrzebowe mogą być wykonane z każdego rodzaju i koloru kwiatów. Zazwyczaj są one wręczane rodzinie przed lub po nabożeństwie żałobnym. Są mniejsze i skromniejsze.

Zamawiając kwiaty na pogrzeb, mamy wiele możliwości wyboru. Dwa z najczęstszych wyborów to wieniec pogrzebowy i wiązanka pogrzebowa. Wieniec pogrzebowy to okrągły układ kwiatów, który często umieszczany jest na drzwiach lub grobie. Wiązanka pogrzebowa to wiązanka kwiatów, która często jest wręczana rodzinie zmarłego. Bukiety pogrzebowe mogą być wykonane z każdego rodzaju i koloru kwiatów. Zazwyczaj są one podawane rodzinie przed lub po nabożeństwie żałobnym.

Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj lub kolor kwiatów wybrać, przedsiębiorca pogrzebowy lub kwiaciarnia będzie w stanie pomóc Ci podjąć decyzję.