Biblia Paulistów w internecie

Ukazała się strona internetowa Verbum Regis z tekstem najnowszego tłumaczenia Biblii na język polski, tzw. Biblią Paulistów (Biblią w Edycji Towarzystwa Św. Pawła).

Oprócz tekstu tego bardzo dobrego tłumaczenia strona wyświetla także przypisy, słownik i komentarze do tych fragmentów, które są nimi opatrzone.

Biblia Paulistów charakteryzuje się językiem współczesnym, dostosowanym do aparatu pojęciowego współczesnego czytelnika. Starano się ją uwolnić od form zawiłych i archaicznych, przy zachowaniu wierności wobec tekstu oryginalnego. To znaczący sukces we współpracy biblistów i językoznawców.

Aby wyświetlić dany werset, należy skorzystać z wyszukiwarki z listami rozwijanymi w prawym górnym rogu strony. Najpierw należy wybrać z rozwijanej listy tłumaczenie, następnie księgę i w końcu rozdział. W rezultacie pojawi się nowa zakładka na lewej stronie księgi z wersetami żądanego rozdziału. Aby wyświetlić kolejny werset, należy ponownie wybrać parametry w prawym górnym rogu strony. Wyświetli się wtedy kolejna zakładka z wersetami na lewej stronie księgi.

Aby wyszukać dane słowo lub frazę, należy skorzystać z wyszukiwarki tekstowej w prawym górnym rogu strony: wpisać słowo w pole wyszukiwania „Szukaj” i naciskając na lupę. W rezultacie pojawi się nowa zakładka na lewej stronie księgi z wersetami zawierającymi dane słowo lub frazę.